1

 01 

Czym są współczesne Totemy?
KLIENT: Miasto Poznań i VOX Artis

 

OBSZAR: sztuka, edukacja społeczna
WYZWANIE: Jak mówić o ekologii, żeby być usłyszanym
DZIAŁANIE: 16 maja na Przystani Sztuki (plac pomiędzy Concordią Design, a Bałtykiem) odbędzie się wernisaż instalacji „Totemy” autorstwa Alicji Białej i Iwo Borkowicza. U wejściu na plac stanie 6 współczesnych totemów. Każdy z nich obrazuje inne zagadnienie związane z kondycją naszego środowiska: wyeksploatowanie łowisk, wymieranie gatunków zwierząt, zanieczyszczenie powietrza, różnicę w produkcji żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, deforestację oraz problem nadprodukcji plastiku. Poszczególne kolory i wzory odzwierciedlają wyniki badań i statystyk dotyczących kondycji naszej Planety. Dzięki temu w łatwy sposób można sobie zwizualizować każde zagadnienie. Rzeźby składające się na instalację są ręcznie malowane przez Alicję Białą. Tworzą trójwymiarowy obraz o powierzchni blisko 300 metrów kwadratowych. Formy olbrzymich totemów w jaskrawych kolorach zwracają na siebie uwagę nie tylko przez wzgląd na estetykę – mają zachęcać i prowokować przechodniów do interakcji. Spółdzielnia PR odpowiada za komunikację projektu współpracując z mediami krajowymi i regionalnymi.

2

 01 

Przełomowy rok dla marki JOHNSON’S® – wielkie zmiany, łagodne formuły
KLIENT: JOHNSON’S  BABY® POLSKA

 

//spoldzielniapr.com/wp-content/uploads/2019/04/j_j-logo.jpg

OBSZAR: product pr, corporate pr, content marketing, media relations, event design, edukacja społeczna

WYZWANIE: jak jednocześnie opowiedzieć o zmianie produktów, premierze nowej linii kosmetyków, mikrobiomie skóry dziecka oraz o tym, jak ważna w naszym życiu jest łagodność?

DZIAŁANIE: W kwietniu rozpocznie się ogólnopolska kampania JOHNSON’S® „Wybierz łagodność”, która jest częścią światowej zmiany marki „ChooseGentle”. Tematem kampanii jest budowanie relacji i komunikacji z dzieckiem opartej na łagodności. Marka przedstawia także historyczne zmiany w produktach – wprowadza zupełnie nowe formuły kosmetyków, skraca ich składy, zwiększa ilość naturalnych składników. Premierę ma także nowa linia dla niemowląt CottonTouch™ z czystą bawełną. Druga, edukacyjna część kampanii JOHNSON’S® skierowana jest do środowiska profesjonalnego, w szczególności do położnych. Oparta jest na sesjach warsztatowych i spotkaniach z ekspertami: dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko (Klinika Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego), Anną Zdral (Fundacja Rodzić po Ludzku) oraz Agnieszką Machnio (ekspertka marki JOHNSON’S®). Spółdzielnia PR prowadzi komunikację z mediami oraz content marketing. Odpowiadamy również za realizację i organizację warsztatów w każdym z miast.

3

 01 

Łódź Design Festival – czyli festiwal od nowa
KLIENT: ŁÓDŹ ART CENTER

//spoldzielniapr.com/wp-content/uploads/2019/03/unnamed-2.png

OBSZAR: STRATEGIA PR, INFLUENCER RELATIONS, MEDIA RELATIONS

WYZWANIE: jak mówić o festiwalu, który ma za sobą 11 edycji? Jak przełamać wrażenie, że wszystko już było? Opracowanie nowej koncepcji na komunikację, budowanie wizerunku eksperta, komunikacja oparta o zobowiązanie, że wydarzenie wraca do festiwalowych korzeni i nie będzie dalej imprezą targową. Wykorzystanie kompetencji zespołu – wszystko w skróconym czasie – zmiana daty Festiwalu z października na maj.

DZIAŁANIE: wybór grona patronatów medialnych (26 tytułów) pozwolił na zbudowanie szerokiej sieci mediów komunikujących wydarzenia festiwalowe, a skupienie się w projektowaniu komunikacji na głównych obszarach tematycznych (rzemiosło, człowiek i technologia oraz architektura), pozwoliło na wykorzystanie kompetencji zespołu ekspertów i zaangażowanie różnych mediów, nie tylko branżowych.

REZULTAT: 4,5 mln ekwiwalent za publikacje i reklamy prasowe, ponad 2000 publikacji w mediach tradycyjnych i w internecie, 1393 wzmianek i wpisów w social media ponad 200 akredytowanych dziennikarzy.

//spoldzielniapr.com/wp-content/uploads/2019/03/SIMPLA-2.jpg//spoldzielniapr.com/wp-content/uploads/2019/03/LDF02.jpg//spoldzielniapr.com/wp-content/uploads/2019/03/LDF01.jpg