01
Dlaczego my

Spółdzielnia PR to my. Zajmujemy się  projektowaniem komunikacji.

Po pierwsze, naprawdę lubimy swoją pracę, to bardzo ważne, bo dzięki temu szanujemy i doceniamy tych, z którymi współpracujemy i od samego początku każdego projektu mamy w sobie bardzo dużo entuzjazmu. Obszary, w których projektujemy komunikacje nie są przypadkowe – wypływają z naszych zainteresowań i zdobytej wiedzy – może dlatego wciąż, od tylu lat pracujemy w tej samej branży i wciąż się nam to nie znudziło?

Po drugie, doceniamy człowieka – nie okłamujemy, nie przepisujemy rzeczywistości na nowo, nie ubrawiamy. Mówimy jak najlepiej i jak najbardziej skutecznie o tym, jak jest w rzeczywistości. Uwielbiamy mówić, ale jeszcze bardziej lubimy słuchać, szczera rozmowa to fundament projektowania każdej komunikacji.

Po trzecie, mamy doświadczenie – wiemy jak projektować komunikację, wiemy jak mówić i wiemy jak słuchać. Wiemy również, jakich błędów unikać, chociaż wciąż uczymy się na nich czegoś nowego. No właśnie – doświadczenie nie wyklucza ciągłej nauki. Współdziałamy i współdzielimy się swoją wiedzą, inspirujemy się nawzajem i czerpiemy inspirację od najlepszych.

Po czwarte, uważamy że PR to prawdziwa, rzetelna informacja o rzeczywistości. Taka, która jest z korzyścią zarówno dla nadawcy jak i dla odbiorcy i taka, która wynika z ich potrzeb. To nie sama retoryka ale także szczerość i przekonanie, że to, o czym mówię i piszę ma sens i jest pożyteczne.

Po piąte, lubimy siebie nawzajem i lubimy tych, z którymi pracujemy. Mamy do siebie szacunek. To bardzo ważne, bo wpływa na jakość i przyjemność naszej pracy. A nasza praca jest bardzo efektywna, efektowna i bardzo przyjemna!

02
Spółdzielczanie
 • Joanna Hała

  Joanna Hała

W Spółdzielni jestem konsultantką PR i social media. Ukończyłam filologię polską z ze specjalnością dziennikarstwo i PR. Doświadczenie zdobywałam podczas praktyk i stażów w mediach internetowych i tradycyjnych oraz prowadząc działania non-profit w ramach promocji festiwali studenckich i muzycznych. Wierzę w szczególną moc social mediów w tworzeniu wizerunku marki. Szczególnie interesuję się komunikacją kultury. Współpracuję z poznańskim portalem kulturalnym i prowadzę bloga związanego z młodą polską muzyką.

 • Paulina Młyńska

  Paulina Młyńska

Skończyłam filologię polską oraz specjalność dziennikarstwo PR. Pierwsze praktyki w regionalnym dzienniku odbyłam w wieku 16 lat Od tamtego czasu co roku stażowałam w innym medium. Współtworzyłam komunikację dla stowarzyszeń i fundacji. Najważniejszy w tworzeniu komunikacji jest dla mnie fakt, by była etyczna i użyteczna - nawet jeżeli mówimy o estetycznej radości z tworzenia i odbierania treści. Nie jestem entuzjastką żadnego z narzędzi - wierzę, że sukces to umiejętność ich dobrania i wkomponowania w komunikację. Jak w dobrze zgranej orkiestrze.

 • Monika Tokarska

  Monika Tokarska

Jestem współtwórczynią i prezeską Spółdzielni PR. Jako absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, swoje uwielbienie dla języka kontynuowałam podczas studiów podyplomowych z zakresu public relations i negocjacji. Interesuję się sztuką, miałam szansę być prezeską fundacji sztuki i kuratorką wystaw … designu, bo po sztuce, to wzornictwo skradło mi serce. Stąd wziął się pomysł na studia z design management. Wieloletnia praca w agencji PR i w biznesie dała mi doświadczenie w budowaniu strategii PR i realizacji działań. W Spółdzielni PR stworzyłyśmy zespół różnych osobowości i kompetencji, które dają nam szerokie perspektywy działania. Dobra energia w spółdzielczej pracy i relacjach z klientami jest zaraźliwa! Na co dzień pracuję nad strategią komunikacji dla marek i nowych projektów, koordynuję pracę zespołu. Nieustanie sprawdzam nową rolę PR w zmieniającej się rzeczywistości cyfrowej i social mediów.

 • Aneta Grzegorzewska-Półtorak

  Aneta Grzegorzewska-Półtorak

Jestem współtwórczynią Spółdzielni PR i wiceprezeską. Ukończyłam nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowe studia Public Relations na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 2002 roku pracuję w branży PR. Pracowałam po stronie agencji oraz prowadząc komunikację dla firm. Doceniam różnorodność doświadczeń jakie mogłam zdobywać z zakresu komunikacji, zarządzania marką, współpracy z mediami w koncernach międzynarodowych i polskich firmach. Współtworzyłam i realizowałam kluczowe kampanie PR-owe dla marek uznawanych jako jedne z najlepszych na rynku w swoich branżach. Na co dzień koordynuję projekty, współpracuję z zespołem oraz dbam o relacje z klientami strategicznymi. Najbardziej lubię etap projektowania strategii oraz tworzenia kreatywnych rozwiązań, które potem przekładamy na praktyczne koncepcje. Uwielbiam to, że świat się nieustająco zmienia! Dzięki temu jest miejsce na wdrażanie nowych pomysłów.