0
Podręcznik do spania, czyli jak śpią Polacy?
  • aaa

KLIENT: HILDING ANDERS POLSKA OBSZAR: OPRACOWANIE STRATEGII WIZERUNKOWEJ MARKI, PRODUCT PR, KOORDYNACJA OGÓLNOPOLSKICH BADAŃ, JAKOŚCI SNU, ZAPROJEKTOWANIE WYDARZENIA: PREMIERY „KSIĘGI ZDROWEGO SNU” WYZWANIE: jak budować wizerunek marki odpowiedzialnej społecznie? Jak komunikować produkty specjalistyczne (zaawansowane technologicznie materace, łóżka)? Jak budować wśród odbiorców marki świadomość jakości snu? DZIAŁANIE: „Księga Zdrowego Snu” to pierwszy w Polsce podręcznik do spania. Przedstawia wyniki Ogólnopolskiego Badania Jakości Snu oraz ich interpretacje przygotowane przez Dawida Wienera, lekarza oraz Michała Nowaka, fizjoterapeuty. Premiera „Księgi” odbyła się w Hotelu Narvil, tam dziennikarze testowali materace i wzięli udział w wykładach ekspertów. REZULTAT: 20 dziennikarzy z mediów wnętrzarskich i zdrowotnych poznało markę, otrzymało pakiet merytorycznej wiedzy i przetestowało produkty. Ukazały się publikacje w ogólnopolskich mediach, relacje z wydarzenia oraz wyniki badań, nawiązały się dłuższe współprace redakcyjne. Wyniki badań były wykorzystywane w komunikacji wewnętrznej oraz w tekstach komercyjnych.

0
PORCELANOVA – konkurs nagradzający promocję polskiej porcelany

KLIENT: POLSKIE FABRYKI PORCELANY „ĆMIELÓW” I „CHODZIEŻ” S.A.
OBSZAR: PRODUCT DESIGN
WYZWANIE: jak uczcić jubileusz 225 lat Polskich Fabryk Porcelany pokazując historię, nowoczesność, zająć pozycję lidera w branży?
DZIAŁANIE:projekt konkursu PorcelaNOVA - zainicjowanie cyklicznego wydarzenia z okazji 225 lat istnienia marki Ćmielów, kapituła ekspertów nagradza promotorów polskiej porcelany, ogłoszenie laureata podczas wernisażu wystawy „Od manufaktury magnackiej do przemysłu” w Muzeum Narodowym w Kielcach oraz organizacja gali wręczenia nagrody Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
REZULTAT: zbudowanie wizerunku marki niedyskutowanego eksperta w branży, nawiązanie relacji z najważniejszymi instytucjami wzorniczymi, bardzo liczne publikacje w mediach drukowanych oraz nowoczesnych.


0
Druga edycja kampanii JOHNSON’S® : Raz, dwa, trzy… Maluch śpi

KLIENT: JOHNSON & JOHNSON
OBSZAR: EDUKACJA, EVENT DESIGN, MEDIA RELATIONS, INFLUENCER RELATIONS
WYZWANIE: w jaki sposób sprawić, aby dziecko spało zdrowo i bezpiecznie? Co oznacza hasło „zdrowy” sen i jak wpływa on na prawidłowy rozwój niemowlaków? Dlaczego warto rozmawiać o tym z rodzicami? To najczęściej pojawiające się pytania, na które odpowiedzi szukaliśmy podczas warsztatów dla rodziców i położnych organizowanych w całej Polsce z udziałem ekspertów: fizjoterapeuty Pawła Zawitkowskiego, psycholożki Marty Żysko-Pałuby i ekspertki marki Agnieszki Machnio
DZIAŁANIE: Stworzenie koncepcji i realizacja programu interaktywnych warsztatów do pracy w interdyscyplinarnych zespołach. Zaangażowanie mediów oraz influencerów do wzmocnienia komunikacji badań oraz edukacji w kształtowaniu zachowań związanych z multisensorycznym rozwojem dzieci z naciskiem na pierwsze 3 lata życia dziecka oraz popularyzowanie tematu związanego ze zdrowym snem. Aranżacja przestrzeni i materiałów warsztatowych oraz elementów scenografii.
REZULTAT: Precyzyjne dotarcie do środowiska medycznego i rodziców. Ponad 1000 osób bezpośrednio zostało przeszkolonych merytorycznie w tematyce roli zdrowego snu dziecka i rytuałów 3 kroków. Nagłośnienie kampanii w mediach oraz wsparcie ze strony autorytetów i ambasadorów. Buzz w social mediach, duże zaangażowanie i liczne relacje uczestników warsztatów - położne, rodzice, eksperci z wykorzystaniem #123MaluchSpi.

0
Akcja społeczna JOHNSON’S® So Much More™
  • aaa

KLIENT: JOHNSON & JOHNSON OBSZAR: EDUKACJA, EVENT DESIGN, MEDIA RELATIONS WYZWANIE: w jaki sposób zaprojektować kampanię społeczną dla położnych i rodziców, która w prosty i profesjonalny sposób zwiększy świadomość i wiedzę społeczną w zakresie multisensorycznej stymulacji dzieci? DZIAŁANIE: adaptacja w Polsce międzynarodowej akcji społecznej na rzecz wielozmysłowego rozwoju dzieci JOHNSON'S® So Much More™, realizacja konferencji prasowej i dwanaście interaktywnych dni warsztatowych wg. autorskiego modelu w największych miastach. Zaprojektowanie scenografii i całościowego doświadczenia uczestników. Współpraca z ekspertami merytorycznymi: fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim, senselierką Martą Siembab, psycholożką dr Joanną Matejczuk i ekspertką marki Agnieszką Machnio. REZULTAT: ponad 1200 uczestników warsztatów. Nawiązanie kontaktu z najważniejszymi instytucjami w kraju zajmującymi się położnictwem: Okręgowymi Izbami Pielęgniarek i Położnych, uniwersytetami i fundacjami. Ponad 160 publikacji w mediach: prasie, radio, telewizji, social mediach.  

0
Poznań, Baltimore i Szanghaj – największy Shared Services IKEA na świecie

KLIENT: IKEA BSC
OBSZAR: MEDIA RELATIONS, PRESS CONFERENCE
WYZWANIE: jak przedstawić ideę IKEA World of Working oraz zaprezentować nową siedzibę największego Shared Service’u IKEA na świecie, zaprojektowanego w oparciu o metodologię Activity Based Workplace.
DZIAŁANIE: organizacja spotkania prasowego dla mediów na temat projektu fundacji IKEA World of Working z udziałem gości z centralnego biura IKEA z Älmhul. Przekazanie głównych założeń koncepcji, pokazanie pierwszej realizacji w Szwecji. Przeprowadzenie warsztatu „Czy jesteś gotowy na zmiany w sposobie pracy?” i zapoznanie dziennikarzy z koncepcją Activity Based Workplace przez działanie i doświadczenie w nowo otwartej siedzibie w Poznaniu.
REZULTAT: bardzo duże zainteresowanie mediów zaaranżowanymi tematami, dotarcie do tytułów ogólnopolskich o zróżnicowanej tematyce: biznes, wnętrza, architektura, HR. Duże wsparcie ze strony mediów kluczowych dla regionu, w której znajduje się nowa siedziba firmy.


0
Wolność zaczyna się w domu – wartości w komunikacji

KLIENT: GRUPA VOX
OBSZAR: PR KONSULTING, STRATEGIA I WARSZTAT Z PROJEKTOWANIA KOMUNIKACJI MARKI
WYZWANIE: w jakich mediach szuka informacji architekt, projektant, instalator, budowlaniec i „Kowalski” oraz jak do niego mówić, żeby nas polubił i poznał?
DZIAŁANIE: opracowanie analizy rynku mediów pod kątem dotarcia do różnych grup odbiorców, konsulting z zakresu działań PR, wyznaczenie celów oraz wypracowanie strategii komunikacji marki. Przeprowadzenie warsztatu z projektowania komunikacji marki, stworzenie kalendarza działań na okres 12 miesięcy.
REZULTAT: wypracowanie oczekiwań i potrzeb oraz wytycznych w komunikacji PR w markach z grupy VOX.


0
Nie biurko i nie open space czyli projektowanie przestrzeni do pracy na miarę XXI wieku.

KLIENT: BALMA
OBSZAR: EVENT DESIGN, MEDIA RELATIONS, BRAND PR
WYZWANIE: jak w niekonwencjonalny sposób zakomunikować otwarcie nowego salonu Balmy w Warszawie i zwrócić uwagę architektów na gościa specjalnego, guru projektowania nowoczesnych przestrzeni biurowych wdrażającego ideę Activity Based Working Louisa Lhoesta.
DZIAŁANIE: zaproszenie dziennikarzy na spotkanie z Louisem Lhoest’em podczas otwarcia salonu. Przygotowanie materiałów prasowych w oparciu o badania i raporty ze światowych trendów w dziedzinie projektowania przestrzeni biurowej.
REZULTAT: świetna frekwencja podczas otwarcia salonu i liczne publikacje w prasie skierowanej dla architektów i projektantów.


0
Po pierwsze design

KLIENT: NOTI
OBSZAR: STRATEGIA PR, CORPORATE PR, BRAND PR
WYZWANIE: jak komunikować markę, której strategia oparta jest na designie?
DZIAŁANIE: długofalowa strategia PR dla marki. Zapewnienie stałej obecności w mediach, przygotowanie scenariuszy wydarzeń specjalnych oraz obecność na eventach budujących pożądany wizerunek marki wśród kluczowych grup odbiorców – architekci i projektanci.
REZULTAT: kilkaset publikacji rocznie, obecność na najważniejszych wydarzeniach związanych z designem w Polsce i wystawach promujących polskie wzornictwo na całym świecie. Obecność w najważniejszych fachowych publikacjach dotyczących polskiego designu XXI wieku.

0
Najbardziej nieoczywista restauracja w mieście

KLIENT: CONCORDIA TASTE
OBSZAR: SERVICE DESIGN
WYZWANIE: Concordia Taste – budowa wizerunku i rozpoznawalności nowego miejsca na mapie kulinarnej Poznania w świadomości potencjalnych klientów (biznes, rodzina, dzieci), budowanie pozycji eksperta wśród mediów kulinarnych.
DZIAŁANIE: komunikacja unikalnych projektów restauracji – od szefa kuchni do rezydenta, premiera innowacyjnej, mobilnej wyspy kulinarnej Food Lab: live cooking, udział w wydarzeniach specjalnych: arena DESIGN, Design Alive Awards, Łódź Design Festival, regularne kontakty z mediami.
REZULTAT: obecność w rankingach topowych restauracji w Poznaniu, stała obecność „na widelcach mediów kulinarnych”.
 


0
Łódź Design Festival – czyli festiwal od nowa

KLIENT: ŁÓDŹ ART CENTER
OBSZAR: STRATEGIA PR, INFLUENCER RELATIONS, MEDIA RELATIONS
WYZWANIE: jak mówić o festiwalu, który ma za sobą 11 edycji? Jak przełamać wrażenie, że wszystko już było? Opracowanie nowej koncepcji na komunikację, budowanie wizerunku eksperta, komunikacja oparta o zobowiązanie, że wydarzenie wraca do festiwalowych korzeni i nie będzie dalej imprezą targową. Wykorzystanie kompetencji zespołu – wszystko w skróconym czasie – zmiana daty Festiwalu z października na maj.
DZIAŁANIE: wybór grona patronatów medialnych (26 tytułów) pozwolił na zbudowanie szerokiej sieci mediów komunikujących wydarzenia festiwalowe, a skupienie się w projektowaniu komunikacji na głównych obszarach tematycznych (rzemiosło, człowiek i technologia oraz architektura), pozwoliło na wykorzystanie kompetencji zespołu ekspertów i zaangażowanie różnych mediów, nie tylko branżowych.
REZULTAT: 4,5 mln ekwiwalent za publikacje i reklamy prasowe, ponad 2000 publikacji w mediach tradycyjnych i w internecie, 1393 wzmianek i wpisów w social media ponad 200 akredytowanych dziennikarzy.